ceturtdiena, februāris 7

Mani pirmie 300 litri.

Nu tātad zemāk neliela atskaite par manu pirmo 300 litru akvāriju (pats pirmais bija 30 litrīgais, bet nopietns darbs tika ieguldīts tieši 300 litrīgajā).
(visas zemāk redzamās bildes ir klikojamas, lai apskatīt lielāku formātu)

10. janvāris
Tātad pēc akvas iegādes un reāli pirmā ūdens iekšā pagāja apmēram nedēļa. Pirmā problēma bija grunts sildītājs, bez tā neko tālāk nevarēja iesākt, bet lielu lielais paldies Haxim, kas man sadabūja ne tikai grunts sildītāju, bet arī ārējo sildītāju. Šādi izskatījās mans akvārijs dienas 2 pēc ūdens ieliešanas, Eheim 2215 filtrs jau tika palaists tāpēc ūdens jau ir samērā ciešamā kondīcijā.


12. janvāris
Divas dienas vēlāk devos uz Čiekuri, lai sapirkt augus. Tajā dienā jau 9:00 biju uz vietas un sapirku zālīti uz kādiem 25 latiem. Vēlāk mājās tas viss tika rūpīgi pārskalots, sašķirots un galu galā arī sastādīts. Protams pirms augu stādīšanas akvārijā tika iestumts lielais "celms". Pēc stundas stumdīšanas no viena stūra uz otru, celms palika tur kur arī tagad atrodas. Daži augi pirmā dienā gan izskatās nedaudz "paburzīti", teiksim Cabomba un arī Cryptocorinas, bet gan jau izstiepsies.

16. janvāris
Vēl pēc 4 dienām augi jau izstiepās un ieņēma samērā pieņemamu formu, Cryptām gan sāka pūt vecākās lapas, bet tas ir normāli. Tad arī sāku eksperimentēt ar apgaismojumu. Šeit ir divas 20W E27 tipa lampas (tautā sauktās ekonomiskās lapmas), kas saliktas akvārija sturos.

20. janvāris
Beidzot pienaca tas brīdis kad akvārijā tika ielaistas pirmās zivis - divos piegājienos: 16 neoni un 7 rasboras. Arī augu kolekcija palildinājās ar pušķīti Ludwigia, nelielu Cinema biezokni un pārīti Bacopa Caroliniana (atrodas aiz lielās saknes akvārija stūrī). Arī kā bonusu pārdevējs iedeva kaut kādu peldošu augu.
Man jau liekas ka Bacopa tur stūrī, aiz "celma" kā reiz iederēsies (nu kad paaugsies), pretstatā otram akvārija stūrim, kur ir Vallesneria biezoknis. Bacopa gan arī nedaudz "paburzīta" izskatās, bet kā apgalvoja pārdevējs tad aug ātri. Kārtējais apgaismojuma eksperiments: 2x20W E27 (2700K) + 2x30W (4000K).

25. janvāris
Bacopa Caroliniana iztaisnojās un sāka dzīt jaunas lapas, pērējie jauniepirktie augi lielu aktivitāti gan neizrāda, bet arī nepūst. No vecajiem Cabomba's un Vallesneria's aktīvi stiepjās un dzen asnus. Cryptocorinas, kas centrā, arī lapas dzen aktīvi (bet tādas maziņas), tās Cryptas, kuras stūrī, neizraida lielu aktivitāti. Zivīm iskatās ka šāds augu biezoklis patīk - ložņā starp lapām un pārītis Rasboru jau pieskatīja labu vietiņu nārstam :). Apgaismojums, kārtējais eksperiments - 3x36W OSRAM 2G10 lapmas 2x4000K un 1x3000K.

6. februāris
Liela diena akvārija vēsturē. Uzlikts tumšais fons un uzlikts jaunais apgaismojums: 6x36W 2G10 lapmas (4x4000K un 2x3000K).
Augi uz tumšā fona izskatās daudz skaistāk, arī zivis visas ir redzamas. Piezīmēju ka kadrā ir redzamas visas akvārijā dzīvojošas zivis - 13 neoni un 6 rasboras (kas vēlas var pārskaitīt :) ).
No augiem labi ir izstiepusies Bacopa Caroliniana, arī tur pat stūrī, virs ūdens, saauga viens peldoš augs, kurš 20. janvārī, divu stādiņu skaitā, tika ielikts akvārijā. Cabomba arī diezgan izstiepās, kā arī Lidwigia skaisti izkrāsojās sārtā krāsā.
...
pagaidām viss

3 komentāri:

Anonīms teica...

Ļoti skaisti sanacis :)

nbinc teica...

Nu izliku arī svaigākas fotogrāfijas jaunā rakstā.

Anonīms teica...

japarbauda:)